Winsum wil echt geen gefrack

bron: rtvnoord
GRONINGEN – Met een laatste strohalm probeert de gemeente Winsum het fracken bij Roodehaan tegen te gaan.
De gemeente Winsum heeft een laatste verzoek ingediend bij minister Kamp om niet door te gaan met het fracken bij Roodehaan.

Volgens wethouder Harmannus Blok staat er nergens in het gaswinningsplan iets over fracken. Door water en chemicaliën de grond in te spuiten wil de NAM de laatste restjes gas naar boven halen in de boorlocatie bij Roodehaan.

Fracken is veilig
De wethouder is niet blij met de reactie van minister Kamp. ‘De minister zegt dat het wettelijk is toegestaan en wil daarom doorgaan. Hij haalt onze argumenten onderuit met wetten en regels. Maar er is nog veel onduidelijk over de methode fracking en ook onrust’, aldus Blok.

Op dit moment loopt er een beoordelingsprocedure en wordt er gekeken of het fracken aan alle voorwaarden voldoet. Blok hoopt dat de bezwaren hierin worden meegenomen.

Als het fracken doorgaat?
Blok weet nog niet of hij samen met de andere gemeenten dan naar de rechter gaat stappen. ‘Dat is nog te vroeg om te bepalen. We doen nu eerst een moreel beroep op de minister.’

Eind oktober moet het fracken plaatsvinden. Bewoners worden nog per brief geïnformeerd over de exacte datum.

Share

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *